Yazılar

hurdacılar

Hurdacılar Olarak Amacımız Daha Güzel Bir Doğa

Hurdacılar kimdir? Neler yapar? Doğaya ne gibi katkılar sunar? Gelin hep birlikte inceleyelim. Hurdacılığın genel manada tanımını yapacak olursak, hurdacılık; artık kullanım ömrünü tamamlamış, insanlara sunduğu kolaylığı tam manasıyla yitirmiş olan maddelerin (cam çeşitleri, metal çeşitleri, plastik çeşitleri, kâğıt çeşitleri) buraya birçok madde ekleyebiliriz, tekrardan insanlar yararına sunulmasına, geri dönüşüm tesislerinde tekrardan farklı ürünler olarak üretilmesine aracılık eden meslek unvanı olarak tanımlanmaktadır.

Hurdacılar geçmişte olduğu gibi günümüzde de geri dönüşümü temsil etmektedirler. Hurdacılar olarak fabrikalardan, sanayi sitelerinden, şantiyelerden yüklü olarak alımlar yapmakta, bu atık ürünleri geri dönüşüme kazandırmak adına tüm gücümüzle hizmet sağlamaktayız. Her çeşit soyma bakır hurdası, metal hurdası, maden hurdası yüklü tonajlarda satın alınarak geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Doğaya oldukça büyük zararları olan bu maddeler geri dönüşüm tesislerine hurdacılar aracılığıyla toplanıp teslim edilmekte, geri dönüşüm fabrikalarına gelen bu ürünler sonrasında ayrıştırılarak belirli işlemler neticesinde ham maddeye dönüştürülmekte, bu ham maddeler ise üretici fabrikalara satılmakta, birçoğu yurtdışına ihraç edilmekte, böylece yeni ürünlerin oluşumuna katkı maddesi olarak kullanılmaktadır.

Hurdacı kelimesi insanların kulağına geldiğinde birçok kişi dolandırıcı, hırsız gibi söylemler ifade etmektedirler. Oysa mesleğimizin ne kadar şerefli, ne kadar kutsal bir meslek olduğunu bilseler mutlaka özür dileyeceklerini temenni ediyoruz. Hurdacılık alım satımın ötesinde, tamamen doğanın, yaşadığımız evrenin yaşanabilir hale gelmesi için öncülük eden kişilerin oluşturduğu topluluklardır. Günümüzde tonlarda atık ürün Kınıklar Metal aracılığı ile Türkiye genelinden hurdacı statüsünde toplanıp geri dönüşüm tesislerine teslim edilmektedir.

hurda alanlar

Hurda Alanlar Arasında Kurumsallığın Meşalesini Taşıyoruz

Hurda alanlar kimlerdir? Gibi soruları Google gibi arama motorları üzerinden sıkça görmekteyiz. Mesleğimiz birçok kişi tarafından değersiz görülse de kötülense de evrene genel bakıldığında tüm veriler bu kişilerin aksini göstermektedir, mesleğimizin hurdacılığın ne kadar şerefli bir meslek olduğunu göstermektedir. Geri dönüşümün en önemli özelliği israfı ortadan kaldırmaktır. Ayrıca yaşadığımız doğa üzerinde doğal kaynaklarımızın korunması, kullandığımız yakıt, elektrik, kömür vs. enerjiden tasarruf sağlamak, dünya genelinde ham madde ihtiyacını karşılayıp azaltmak gibi tüm süreçlerde hurdacılık en başta gelmektedir.

Birçok kurum ve kuruluş ham madde ihtiyacının geri dönüşümden karşılanması adına teşvikler sunmaktadırlar. Bunu istemelerinin en büyük nedeniyse az enerji harcattırıp enerjiden tasarruf sağlamaktır. Bizler enerji tasarrufunun sağlanmasına ne kadar emek harcarsak iklimlerde olası değişikliğe yol açacak olan sera gazı adı verilen maddenin salımı da o kadar azalacaktır. Böylece insanlar olsun, evrende yaşayan diğer canlılar olsun temiz bir nefes alacak, sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkaracaklardır.

Hurda alan firmalar arasında yaygın olarak Türkiye genelinde doğudan batıya, kuzeyden güneye hizmetlerimizi sağlamakta, tonlarca atığı en uygun fiyatlara fabrikalardan, sanayi sitelerinden, şantiye alanlarından satın alarak bunları geri dönüşüm tesislerine kendi içimizde ayrıştırıp teslim etmekteyiz.

hurda alan yerler

Hurda Alan Yerler Arasında En İyi Fiyatlar Kınıklar Metalde

Hurda alan yerler olarak Google üzerinden yüzlerce telefon numarası bulabilirsiniz. Bunlar arasında Kınıklar Metal ise Türkiye genelinde sağladığı hizmetleriyle kendisini şahlandırıp en yükseklere taşımış, kendi sektörünün öncüsü olmuştur. Kınıklar Metal farkını yaşamak isterseniz hemen bize web sayfamızda yer alan telefon numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hurdacılık sektöründe geri dönüşüme kazandırılacak maddeler nelerdir? Hangi ürünler için firmanızı arayabilirim derseniz de, demir, bakır, alüminyum, cam, kâğıt, karton, motor, elektronik adı verilen atıklar, tekstil ürünleri her nevi metal atıkları için firmamızı arayabilirsiniz. Türkiye genelinden hizmetlerimizi yürütmekteyiz.

Özellikle metal çeşitleri hurdacılar olarak geri dönüşüme yoğun bir şekilde teslim ettiğimiz atıkların başında gelmektedirler. Nedenini açıklayacak olursak, tamamen kullanım alanının yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Sanayi siteleri, kentsel dönüşüm, üretim alanlarının artması bunların en büyük teşvikleri arasındadır.

Metal çeşitleri geri dönüşüme başlanmadan önce ayrıştırılma işlemleri sağlanmaktadır. Metaller türlerine ayrıştırıldıktan sonrasında ise en uygun geri dönüşüm tesislerine teslim edilmektedirler. Tesislerde ise farklı işlemlere tabi tutularak eritilmekteler ve sonrasında ham madde olarak üretim sürecine kazandırılmaktadırlar.

Ayrıca hurdacı telefonu arayışınızla ilgili olarak web sayfamıza buradan ulaşabilir, hangi ürün için hangi firmayı aramanız gerekiyor, en kolay hurdacı telefonu nasıl bulunur içeriğimizi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere, sevgiyle kalın.